07. 05.
Hokejistou sezony je Tomáš Filippi, zářil i Ondřej Kacetl

Také v letošním ročníku Tipsport extraligy došlo na tradiční předávání týmových a individuálních cen. V rámci 29. ročníku ankety byl v Praze vyhlášen Hokejista sezony 2023/2024. Nejprestižnější cenu, o níž rozhodují hlasy samotných hráčů, obdržel Tomáš Filippi z týmu Bílí Tygři Liberec.

Dvaatřicetiletý útočník nastoupil do všech 52 utkání základní části, nastřílel 25 branek, přidal 37 nahrávek a s 62 body mu patřilo také ocenění pro Nejproduktivnějšího hráče soutěže. V devíti zápasech play off pak zapsal dalších osm bodů za jeden gól a sedm asistencí.

Bílí Tygři Liberec měli ve svých řadách i Nejlepšího střelce, s 26 góly se jím stal útočník Jakub Rychlovský. Pod Ještěd zamířila ještě trofej pro Nováčka sezony, Cenu Otakara Černého obdržel brankář Daniel Král.

Pohár Jaroslava Pouzara pro vítěze základní části získal tým HC Dynamo Pardubice, ve finále ale nezastavil vládce posledních sezon. Hokejisté HC Oceláři Třinec vyhráli všechny tři série poměrem 4:3 na zápasy a popáté za sebou se stali vítězem Tipsport extraligy, čímž vyrovnali vsetínský zápis z let 1995 až 1999.

Do Slezska mířilo pět individuálních cen, tři z nich si odnesl Ondřej Kacetl. Fantom play off byl vyhlášen Nejlepším brankářem, Nejlepším hráčem Play off TELH a navíc vyhrál anketu Zlatá helma Komerční banky – fanoušky letos nejvíc zaujal jeho semifinálový zákrok. Zdeněk Moták stejně jako před rokem převzal trofej pro Nejlepšího trenéra a vítězství ve statistice Radegast index, měřící bojovnost hráčů, obhájil bek Richard Nedomlel.

Cena pro Nejlepšího obránce putovala do rukou Jiřího Ticháčka z klubu Rytíři Kladno, jako Nejlepší hráč utkání byl nejčastěji vybrán Ondřej Kaše z HC VERVA Litvínov a Nejlepším rozhodčím se stal čárový Jiří Ondráček.

Popáté se udělovala Cena za oddanost hokeji pro hráče, který dokázal skloubit oddanost hokeji, vytrvalost, sportovní přístup, nebo si prošel těžkou životní zkouškou. Po Jiřím Průžkovi, Petru Vránovi, Zbyňku Irglovi a Danielu Přibylovi ji získal Viktor Hübl – pětačtyřicetiletý útočník odehrál v Tipsport extralize rekordních 1276 zápasů.

V sezoně 2023/24 jsme poznali i nejlepší tým Esport Hockey League, nadvládu HC Dynamo Pardubice ukončili gameři Rytířů Kladno. Pohár pro vítěze Chance ligy získal tým VHK ROBE Vsetín, který v následné baráži o Tipsport extraligu podlehl Rytířům Kladno.

Kompletní výsledky

Vítěz Tipsport extraligy: HC Oceláři Třinec
Pohár Jaroslava Pouzara pro vítěze základní části: HC Dynamo Pardubice
Hokejista sezony Tipsport ELH: Tomáš Filippi (Bílí Tygři Liberec)
Nejlepší hráč Play off Tipsport ELH – Cena Václava Paciny (MF Dnes): Ondřej Kacetl (HC Oceláři Třinec)
Nejproduktivnější hráč Tipsport ELH (Škoda Auto): Tomáš Filippi (Bílí Tygři Liberec)
Zlatá helma Komerční banky: Ondřej Kacetl (HC Oceláři Třinec)
Vítěz Radegast indexu: Richard Nedomlel (HC Oceláři Třinec)
Nejlepší střelec (Deník Sport): Jakub Rychlovský (Bílí Tygři Liberec)
Nejlepší obránce (Blesk): Jiří Ticháček (Rytíři Kladno)
Nejlepší brankář (Právo): Ondřej Kacetl (HC Oceláři Třinec)
Nejlepší trenér (ČTK): Zdeněk Moták (HC Oceláři Třinec)
Nejlepší nováček – Cena Otakara Černého (Česká televize): Daniel Král (Bílí Tygři Liberec)
Nejlepší hráč utkání (Český rozhlas): Ondřej Kaše (HC VERVA Litvínov)
Nejlepší rozhodčí: Jiří Ondráček (čárový)
Cena za oddanost hokeji (O2 TV): Viktor Hübl
Vítěz Chance ligy: VHK ROBE Vsetín
Vítěz Esport Hockey League: Rytíři Kladno

Fotografie

Petr Coufal/BPA sport marketing